• EMS EMSLİM ZAYIFLAMA CİHAZI İTHAL

EMS EMSLİM ZAYIFLAMA CİHAZI İTHAL

  |   0 yorum   |   Yorum Yap

  • 220.000,00TL


EMS EMSLİM ZAYIFLAMA CİHAZI 

Fizyoterapi alanında etkili bir şekilde uzun yıllardır tedavi amaçlı kullanılan EMS, ya da başka bir deyişle fizik tedavi EMS, son zamanlarda özellikle kas güçlendirme ve kilo verme amacıyla popüler bir spor yöntemi haline geldi. EMS spor sırasında egzersizlerinizi gerçekleştirirken vücudunuza bağlanan cihaz, elektriksel akım uygular. EMS ne işe yarar diye baktığınızda, uyarılar kasların kasılıp gevşemesine sebep olarak daha hızlı kas geliştirmenize ve kilo vermenize olanak sağlar. Journal of Strength and Conditioning'de yayınlanan bir araştırma, EMS kullanan seçkin sporcuların performans konusunda avantaj kazanmasına yardımcı olup olamayacağını araştırdı. Bu çalışmanın sonunda araştırmacılar, “EMS, sporcular için güç parametreleri ve motor yetenekleri geliştiren umut verici bir alternatif sunuyor” dedi. 2015'ten Genç kadınlarda abdominal obezite üzerindeki yüksek frekanslı mevcut tedavinin etkilerini inceleyen randomize kontrollü bir başka çalışmada, bir grup deneğin midelerine bir dizi elektrot bağlanarak 30 dakika süreyle yüksek frekanslı akım tedavisi uygulandı. Denekler bu seansları altı hafta boyunca haftada üç kez olacak şekilde tekrarladılar. Bu süre sonunda araştırmacılar, deneğin bel çevresini, vücut kitle indeksini, deri altı yağ kütlesini ve toplam vücut yağ yüzdesini ölçtüler. Şaşırtıcı bir şekilde, egzersizlerini veya diyetlerini değiştirmeden, EMS gerçekten de bel çevresi, karın obezitesi, deri altı yağ kütlesi ve vücut yağ yüzdesi üzerinde önemli etkilere neden oldu ve araştırmacıların şu sonuca varmasına yol açtı.

EMS Kaç Kalori Yaktırır?


EMS sistemi hızlı kas gelişiminin yanı sıra başka olanaklar da sunar.  EMS spor ile zayıflayanlar da her geçen gün artmaktadır. Ancak bu süreç, sadece EMS ile değil düzenli egzersiz ve sağlıklı bir diyet programı ile de desteklenmelidir. 20 dakikalık tek bir EMS antrenman seansında vücudunuz 500 kaloriye kadar yakar. Ayrıca, önünüzdeki 4 güne kadar vücudunuz antrenman sırasında yakılan kalorinin toplam 3 katına kadar yakmaya devam eder. Buna “yanma sonrası etki” denir. Kilo vermeyi düşünürken, genellikle bu hedefe ulaşmak için kardiyo egzersizleri düşünülür. Kardiyo antrenmanı sırasında kuvvet antrenmanından daha fazla kalori yakacağı doğru olsa da kardiyo antrenmanının dinlenme metabolizması ve dolayısıyla vücudunuzun yağ yakma kapasitesi üzerinde çok uzun süreli bir etkisi yoktur. Kuvvet antrenmanı tam olarak bu etkiye sahiptir.  Düzenli kuvvet antrenmanı ile, antrenmandan sonraki 48 saat boyunca dinlenme metabolizma hızınızı zaten yükseltirsiniz. 20 dakikalık tek bir EMS egzersiz seansı, metabolizma hızınızda 4 güne kadar artış sağlar. Bu, kardiyoya göre toplamda çok daha fazla kalori yakacağınız anlamına gelir.


EMS Spor Faydaları

EMS egzersizleri uzman kontrolünde, özel bir takım elbise giyilerek ve kişiye özel programa göre yapılır. Diğer egzersizler sırasında beynimiz, kasları uyarmak için elektrik sinyalleri gönderir. EMS antrenmanında, spor yaparken giydiğimiz özel giysi, beynimizin kaslara gönderdiği elektrik sinyallerine ek olarak dışarıdan düşük frekanslar ve yoğun elektrik titreşimleri gönderir. Bu sinyaller, egzersiz sırasında kasılan kasları uyarır ve ayrıca ulaşılması zor ve çalışması zor olan kasları da uyarır. Bu yöntemle kaslar az efor harcar ve daha yüksek performansla çalışır. EMS antrenmanı ile (sadece 20-25 dakika sürebilir), uzun bir seans boyunca diğer sporlardan aldığınız sonucun aynısını alabilirsiniz. Genelde haftada bir 20 dakikalık EMS seansı ile spor yapabilir ve kaslarınızın keyfini çıkarabilirsiniz. EMS sistemi ile spor yapmanın en önemli avantajı, fiziksel aktiviteye olan isteksizliğinizin üstesinden gelmenize izin vermesidir. EMS sporu ile haftada bir 20 dakikalık kısa antrenmanlar ile sağlıklı, zinde ve diri bir vücut yapısına (programınıza göre) sahip olabilirsiniz.  Özel EMS antrenmanınız ile göbek yağlarınızdan, bel fazlalıklarından ve çekici olmayan selülitlerden kolayca kurtulabilirsiniz. Hedefinize kısa sürede ulaşabilir, kişisel zamanınızdan tasarruf edebilir ve son olarak psikolojik olarak yatıştırıcı ek sonuçlardan yararlanabilirsiniz. Spor yapmayan kişilerin düzenli spor yapmalarını sağlamak ve bunun sonucunda kendinizi daha enerjik ve motive hissetmek EMS sisteminin doğal bir faydasıdır. 

Uzun vadeli sonuçları görmek için EMS antremanlarını sürdürmek önemlidir. Tüm bu avantajların yanı sıra, bu prosedürün herhangi bir dezavantajı olup olmadığını merak edebilirsiniz. Bu alandaki çalışmalar, EMS sistemi ile zayıflama için, fiziksel olarak spor ve fitness yapabilen sağlıklı kişilerin hiçbir olumsuz etkisinin olmadığını ortaya koymuştur. Aksine, sayısız avantajı vardır. EMS sistemi ile spor, zaman yetersizliğinden dolayı spor yapamayan kişiler için oldukça faydalı bir yöntemdir.

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

Etiketler: EMS.EMSLİM